Intervija ar video operatoru

Video filmēšana. Intervija ar video operatoru Ričardu Ozolu

Septembris, 2021.gads

Video operators Ričards Ozols ir pēc pasūtījuma veidojis pāris īsos video  sociālo tīklu saturam. Intervijas laikā mēs detalizētāk runājam par video veidošanas procesu. “Pats svarīgākais, manuprāt, būtu saskaņot ideju un vīziju ar klientu, lai gala rezultātā klienta vēlmes atspoguļotos perfekti,” jau sākumā tiek uzsvērts, runājot par to, cik svarīga ir plānošana un darba organizēšana.

Tomēr attiecīgam rezultātam ir nepieciešama atbilstoša komanda. “Darbojos arī kino industrijas nozarē, un ir skaidrs, ka bez komandas, kur katrs ir speciālists savā jautājumā – skaņā, scenogrāfija, režijā, make-up mākslā, stilistikā, utt., darbu nav iespējams paveikt. Video operators visu nepaveiks. Ir pat cilvēks, kas atbild par tā saucamo “grip” tehnikas salikšanu. Video operators visu nepaveiks. Mana ideālā komanda būtu tāda, kur katrs no dalībniekiem dara savu darbu kā zobratiņš lielā pulkstenī ar vēlmi izveidot kvalitatīvu gala darbu,” tā komentē Ričards.

Pēc video operatora viedokļa, sociālajos medijos visvairāk tiek pamanīts pārsteidzošs saturs – tāds, kas izraisa emocijas, izbrīna, liek smieties vai raisa ziņkāri. Uz jautājumu “vai ar video saturu ir iespējams pievērst uzmanību pēc 3 sekundēm?”, R. Ozols atbild:  “uzskatu, ka tas ir iespējams. Tālāk, protams, jādomā par to, kā pārliecināt tā skatītāju noskatīties visu video līdz beigām vai pat mudināt rīkoties, piemēram, iepazīstoties ar produktu vai to iegādājoties.” Jebkuram produktam ir svarīga kvalitāte, tāpat arī video, ko nav iespējams izveidot ar telefonu mūsdienu prasīgajam patērētājam, sevišķi bez atbilstoša laba apgaismojuma.

Video operatora 3 ieteikumi, lai organizētu veiksmīgu video sesiju:

  1. Saskaņot video konceptu un vīziju, lai gala rezultāts sakristu ar sākotnējām ekspektācijām;
  2. Pirms filmēšanas obligāti izveido kadru plānu un saraksti scenāriju tā, lai precīzi zinātu secību kā vajadzēs filmēt un iekārtot kadrus;
  3. Precīzi organizē laiku un komandu, lai filmēšanas un montāžas process būtu pārdomāts un operatīvs.

b-studio ir radošā satura foto studija ar virtuves zonu. Veidojam kvalitatīvu saturu: 

  • produktu fotosesijas;
  • video materiāla izveide;
  • audio ieraksti un podkāsti;
  • sociālo tīklu administrēšana;
  • grafiskais dizains;
  • studijas & telpu ar virtuves zonu noma.

Lai uzzinātu vairāk, raksti mums uz: bstudio@bsms.lv.

Sazinies

SIA “BSMS”

E-mail:
bstudio@bsms.lv
Darba laiks:
darba dienās no 9:00 - 18:00 vai pēc iepriekšējas vienošanās