Ēdienu fotosesijas no pavāra skatupunkta

Ēdienu fotosesijas no pavāra skatupunkta. Intervija ar pavāru Gati Grosbergu

Septembris, 2021.gads

Ēdienu nozarē šodien ir svarīgi, lai ne tikai pats ēdiens būtu garšīgs, lai arī būtu “garšīga” bilde. Sadarbojoties ar profesionāliem ēdienu fotogrāfiem, ēdienu fotogrāfija palīdz komunicēt un sasniegt lielāko auditoriju. “Cilvēkiem patīk un piesaista skaistas fotogrāfijas”, – pavārs Gatis Grosbergs. Lai sasniegt labāko rezultātu fotogrāfam pareizi saplano gatavošanu un “lai fotogrāfs mācētu būt uz tava viļņa, tad ir viegli. un ja gaumes un redzējums sakrīt, tad vispār ideāli.”

Sava darbā, Gatis pieminēja, ir principā svarīgi veidot portfolio, fotografēt, ja ne profesionālas fotogrāfijas tad paša uzņemtas. Jo ne vienmēr var visu atcerēties ko esi darījis un gatavojis, tāpat sekot savai izaugsmei. Runājot par noformēšanas trendiem, pavārs teica, kā grūti tādus pieminēt, jo katram pavāram ir savs stils, rokraksts, ēdienu noformējums mainās ar laiku. “Ir brīži kad rotaļājas ar tekstūrām, putām, smalkumiem,. Citreiz atkal valda vienkāršība, raupjums un sezonalitāte. Visvairāk jau patīk spēlēties ar krāsām, kas dažkārt var būt nepierastas ēdienam.”

Šodienas ēdienu fotosesijas laikā daži izmanto neīstu ēdienu un butaforijas, kas to vizuāli palīdz radīt pievilcīgāku. Mēs uzzinājām no pavāra, cik tas ir ētiski pret patērētāju un kāds ir viņu viedoklis par šo praksi?:

“It kā man būtu jābūt pret to, bet šajā gadījumā jāsaprot arī otra puse- bizness. Butaforijas palīdz ieekonomēt laiku, jo daudziem ēdieniem ir tikai daži mirkļi lai viņu ideāli nofotografētu, bet sagatavošanas laiks var būt ļoti ilgs. Un ja tas ir reklāmas foto, tad īstais produkts nedrīkst katastrofāli atšķirties no foto.”

Pavāra 3 ieteikumi kvalitatīvai ēdienu fotosesijai:

  • Ļoti rūpīgs sagatavošanās process, lai lieki netērētu savu un iesaistītās komandas laiku.
  • Profesionāls un saprotošs fotogrāfs.
  • Forši trauki un ērta vieta.

b-studio ir uzņēmuma BSMS struktūrvienība, kas izveidota ar mērķi veidot spilgtu un pamanāmu saturu. Tā ir svaiga, moderna un enerģētiska radoša satura studija, kurā esam apvienojuši virtuves studiju kopā ar pilnīgu un pilnveidotu multimediju studiju, kurā ir iespējams veikt pārtikas produktu, kā arī dažādu citu produktu satura izveidi. Uzņēmums, kurš vēlas veidot sava zīmola mārketinga komunikāciju, ir laipni gaidīts b-studio telpās, jo mēs spējam nodrošināt visdažādākā tipa saturu:

  • produktu fotosesijas,
  • video materiāla izveide,
  • audio ieraksti,
  • sociālo tīklu administrēšana,
  • grāmatu izveidošana un attēlu izveide,
  • studijas & telpu ar virtuves zonu noma

Lai uzzinātu vairāk, raksti mums uz: bstudio@bsms.lv.

Sazinies

SIA “BSMS”

E-mail:
bstudio@bsms.lv
Darba laiks:
darba dienās no 9:00 - 18:00 vai pēc iepriekšējas vienošanās