Attēls no fotokameras vai bilde no telefona

Attēls no fotokameras vai bilde no telefona: saruna ar Otto Strazdu

Septembris, 2021.gads

Viens no šodienas aktuāliem jautājumiem, attēls no fotokameras vai bilde no telefona? Produktu fotogrāfs Otto Strazds pastāstīja, ka, viņam ir dalītas izjūtas, jo aicinot fotogrāfu klientam ir papildu izmaksas, bet ar fotogrāfu ir garantēts rezultāts, bildes būs ātri un ļoti kvalitatīvas. “Ka arī tās noteikti uzrunās klientus, jautājums tikai par turpmāko sociālo tīklu vadību”, piebilst fotogrāfs.

Runājot par foto ar telefona palīdzību, fotogrāfs min: “telefona bildes arī kļūst daudz komerciālākas, dēļ tā, ka telefonu kameras paliek kvalitatīvākas. Tādēļ atšķirība starp komerciālā saturu veidošanu ar telefonu un fotoaparātu samazinās ar katru dienu. Bet fotogrāfs nav bilžu mašīna un izpratne par gaismu, par produktu, tā īpašā kameras izjušana… to profesiju varētu nosaukt par – produktu vizuālo pratību – zināt, kā jāizskatās produktam, kādas gaismas palīdzēs to sasniegt. Tas ir iemesls, kādēļ ir vajadzīgs fotogrāfs.”

Rezultāts vairāk atkarīgs no paša cilvēka nevis ierīces, ar ko foto uzņemts. “Ne jau aparāts ir tas, kas rada bildes, to dara cilvēks, vismaz līdz tam, kad mākslīgais intelekts spēs kopēt šo emocionālo daļu un vizuālo izpratni,” papildina Otto. “Konceptuālā līmenī, es domāju, ka jebkurš fotogrāfs, paņemot telefonu var labi nofotografēt. Ir tāds smieklīgs salīdzinājums. Man mēdz teikt: “hey, tev ir laba kamera, droši vien būs labas bildes!”; un tad es parasti pavāram atbildu pretim: “hey, tev ir foršs nazis, tad droši vien būs labs ēdiens”. – tas ir tieši tas pats!” komentē fotogrāfs Otto Strazds.

b-studio ir radošā satura foto studija ar virtuves zonu. Veidojam kvalitatīvu saturu: 

  • produktu fotosesijas;
  • video materiāla izveide;
  • audio ieraksti un podkāsti;
  • sociālo tīklu administrēšana;
  • grafiskais dizains;
  • studijas & telpu ar virtuves zonu noma.

Lai uzzinātu vairāk, raksti mums uz: bstudio@bsms.lv.

Sazinies

SIA “BSMS”

E-mail:
bstudio@bsms.lv
Darba laiks:
darba dienās no 9:00 - 18:00 vai pēc iepriekšējas vienošanās